Шахтьор вкара 3 гола за 4 минути на Волфсбург

Отборът на Шахтьор (Донецк) спечели с 3:0 срещу Волфсбург реванша от осминафиналите в турнира по футбол Лига Европа. Така след успех с 2:1 в първия мач украинците се класираха за следващата фаза, където ще срещне крайния победител от сблъсъка Айнтрахт (Франкфурт) – Базел, в който швейцарците спечелиха първата среща с 3:0.

Шахтьор реши изхода с 3 гола за 4 минути в края на двубоя. Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш вкара в 89-ата и 93-ата минута, а третото попадение реализира Соломон в 91-ата минута.

В друг мач от същата фаза отборът на Копенхаген победи с 3:0 Истанбул Башакшехир. В първия мач турците спечелиха с 1:0. Вероятният следващ съперник на датчаните ще бъде Манчестър Юнайтед, който разгроми ЛАСК с 5:0 в Австрия. Головете за Копенхаген вкараха Йонас Уинд (4 минута, 53-ата дузпа), Расмус Йенсен (62).