Мартич, Джорджи и Ястремска на четвъртфинал в Палермо

Петра Мартич завърши мача с ас и усмивка.
Снимка: Palermo Ladies Open

Фаворитките на тенис турнира на червени кортове в Палермо взеха своето и се класираха за четвъртфиналите.

Водачката Петра Марнич направи обрат срещу руската квалификантка Людмила Самсонова и я победи след два часа и половина игра с 5:7, 6:4, 6:2.

Ключов момент в мача беше при 4:4 във втория сет, когато Самсонова върна пробива на хърватката. Веднага след това Мартич направи нов брейк, с което уби ентусиазма на съперничката и до края на мача загуби само още два гейма

Следващата опонентка на 15-ата в света Петра и отново квалификантка – Аляксандра Саснович от Беларус.

Четвъртата в схемата Анет Контавейт също направи обрат, за да победи германката Лаура Зигемунд с 3:6, 6:2, 6:2. На четвъртфиналите естонката очаква участващата с „уайлд кард“ 19-годишна италианка Елизабета Кочиарето.

Проблем имаше и местната любимка Камила Джорджи. Тенисистката от Италия все пак се справи със словенската квалификантка Кая Юван след 3:6, 6:2, 6:4.

В късния мач, който приключи след полунощ, №7 Даяна Ястремска от Украйна се справи с французойката Осеан Доден с 6:2, 6:4 за 77 минути игра.

Ястремска ще играе днес срещу Джорджи на четвъртфиналите.