Eмисия новини
от 13.00 часа
Matthew Palmer

Matthew Palmer: “Na shqetësojnë qëllimet e Rusisë në lidhje me Ballkanin Perëndimor”

Në intervistë për “Evropën e Lirë” në kuadrin e vizitës së tij në Sofje zëvendës ndihmës sekretari shtetëror i SHBA-së z. Matthew Palmer si përgjegjës për politikën amerikane për Ballkanin Perëndimor shprehu keqardhje për bllokimin e negociatave..

11.02.20 18:56 |

Në Sofje Matthew Palmer diskuton të ardhmen e Ballkanit Perëndimor

Zv. Ndihmës Sekretari shtetëror i SHBA-së për çështjet evropiane dhe aziatike Matthew Palmer bisedoi në Sofje për përshpejtimin e integrimit euroatlantik të Vendeve të Ballkanit Perëndimor. Me ftesë të Ambasadores së SHBA-së tek ne znj. Hero Mustafa u..

11.02.20 16:09 |
Bojko Borisov (majtas) dhe Matthew Palmer

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit Matthew Palmer është në Sofje

Në një takim në Sofje Kryeministri bullgar Bojko Borisov dhe ndihmës sekretari amerikan i shtetit për çështjet evropiane dhe evroaziatike Matthew Palmer konstatuan thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve tona në kuadrin e NATO-s dhe në marrëdhëniet me..

10.02.20 13:42 |

Premier Borissov meets with U.S. Deputy Assistant Secretary in the Bureau of European and Eurasian Affairs Matthew Palmer

Bulgaria and the USA continue to deepen bilateral cooperation within the frameworks of NATO and the EU, Bulgaria’s Premier Boyko Borissov and Deputy Assistant Secretary in the Bureau of European and Eurasian Affairs with responsibility for the Western..

10.02.20 13:38 |

Zv.ndihmës sekretari i shtetit të SHBA-së Matthew Palmer është për vizitë në Bullgari

Zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit të SHBA-së Matthew Palmer mbërriti për vizitë në Bullgari. Këtë e njoftuan nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Palmetr është tek ne për të zhvilluar konsultime me qeverinë bullgare të lidhura me..

10.02.20 09:52 |
Всички новини: днес | вчера