Eмисия новини
от часа

Për të dytin vit me radhë Llokomotiv (Plovdiv) fitoi Kupën e Bullgarisë

Skuadra e Llokomotivit (Plovdiv) mbrojti trofeun dhe fitoi për të dytin vit me radhë turneun për Kupën e Bullgarisë. Në ndeshjen finale, e cila u luajt dje, në stadiumin kombëtar “Vasill Levski” djemtë e Bruno Akrapoviçit fituan kundër CSKA-së (Sofje)..

02.07.20 08:08 |
Ministri Krasen Kralev

Ministri i Sportit kërcënoi se do t’i mbyllë stadiumet për publikun

Ministri i Sportit Krasen Kralev kërcënoi se do t’i mbyllë stadiumet për publikun në rast se nuk respektohen masat kundërepidekime gjatë finales për Kupën e Futbollit të Bullgarisë. Në stadiumin në Sofje do të jenë të pranishëm 12 000 fansa të..

01.07.20 10:51 |

Deri në 12 mijë tifozë do të asistojnë në finalin për Kupën e Bullgarisë

Pas një takimi me kryeministrin Bojko Borisov ministri i sportit Krasen Kralev tha, se për finalin e Kupës së Bullgarisë midis ekipeve CSKA (Sofja) dhe Lokomotiv (Pllovdiv) më 1 korrik në stadium do të hyjnë deri në 12 mijë veta. Ministri tha se për..

27.06.20 13:52 |

Është pezulluar implementimi i sistemit VAR në futbollin bullgar

Pandemia e Covid-19 do të vonojë modernizimin e Kampionatit të Ligës së Lartë të futbollit bullgar. Që nga sezoni i ri stadiumet, në të cilat zhvillohen ndeshjet e kësaj lige duhej të pajiseshin me sistemin VAR ("Video assistant referee"), e cila..

25.06.20 19:28 |

CSKA dhe Llokomotiv (Plovdiv) në finalet për Kupën e Bullgarisë

Skuadra e CSKA-së-Sofja u klasifikua për finalet e turneut për Kupën e Bullgarisë për stinën 2019-2020 pas fitores në ndeshjen revansh kundër Botevit (Plovdiv) me 2:0. Pas rezultatit baras në ndeshjen e parë “të kuqit” fituan pas një autogoli të..

25.06.20 08:12 |

Trajnerët në futbollin bullgar ndërrohen çdo 7 muaj

Trajnerët në kampionatin bullgar të futbollit qëndrojnë në postet e tyre mesatarisht nga 222 ditë, tregon raporti i Qendrës Ndërkombëtare për Studime në Sport (CIES Football Observatory). Analiza për sezonin 2019-2020 përfshin 110 kampionate në 79..

24.06.20 11:40 |
Sektori i

Partia Socialiste Bullgare, GERB dhe Stadiumi Kombëtar me gjoba për aktivitete masive

Partia Socialiste Bullgare dhe GERB do të gjobohen nga Inspektorati Shëndetësor i Kryeqytetit me rreth 1500 euro për këtë se kanë shkelur rregullat kundër epidemisë. Ata kanë organizuar mbledhjen në një vend të mbyllur të shumë njerëzve, pa respektuar..

22.06.20 14:53 |

Covid-19 në Bullgari: Dita e 105-të

Ministri i shëndetësisë: Nuk është parashikuar zgjatja e situatës së jashtëzakonshme pas 30 qershorit Në vend aktualisht s’ka situatë, në të cilën ministri i shëndetësisë të propozojë zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme epidemike pas 30..

20.06.20 18:13 |

Ndeshja e pare e futbollit pas fillimit të pandemisë: CSKA-Sofje – Levski

Të shtunën në Sofje do të zhvillohet ndeshja e parë e kampionatit kombëtar të futbollit pas gjendjes së jashtëzakonshme ndërmjet skuadrave CSKA-Sofje dhe Levski. Policia shpalli se mbështetet në ndërgjegjen e tifozëve për respektimin e masave..

20.06.20 10:12 |

Hapin një “linjë të nxehtë” kundër ndeshjeve të futbollit të rregulluara paraprakisht

Që nga sot hapet një linjë e nxehtë për sinjale të qytetarëve që dyshojnë për ndeshje të rregulluara paraprakisht, si dhe për korrupsion në futboll. Sinjali mund t’i dërgohet drejtpërsëdrejti Presidentit dhe drejtorit ekzekutiv të Bashkimit Bullgar të..

13.06.20 11:42 |
Всички новини: днес | вчера