Eмисия новини
от 18.00 часа
Miglena Selishka

Miglena Selishka u bë kampione evropiane në mundjen e stilit të lirë

Miglena Selishka ftoi në Romë medaljen e dytë të artë të Bullgarisë në kampionatin e mundjes. Në finale në kategorinë deri në 50 kg në stilin e lirë ajo fitoi kundër ukraines Oskana Livaç me 5:3 pika. Biljana Dudova mbeti me medaljen e argjendtë në..

14.02.20 09:13 |
Edmond Nazarjan

Edmond Nazarjan mori medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Mundjes

“Më pëlqen të bëhem kampion. Këtë e kam trashëguar nga i ati.” Këtë e tha para Radios Kombëtare Bullgare 18 vjeçari Edmond Nazarjan pasi mori medaljen e artë në kategorinë 55 kilogram. Në Kampionatin Evropian të Mundjes në Romë ai debutoi te meshkujt dhe..

12.02.20 10:02 |
Bojko Borisov /majtas/ dhe Nenad Laloviç

Kryeministri bullgar mirëpriti Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Mundjes

Kryeministri Bojko Borisov u takua me Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Mundjes Nenad Laloviç. Të dy shqyrtuan zhvillimin   e sporteve luftarake te ne dhe kandidaturën e Bullgarisë për mikpritëse të Kamionit Botëror të Mundjes për meshkuj dhe gra..

29.07.19 11:48 |

Medalje e artë evropiane në mundje për Biljana Dudova

Biljana Dudova fitoi medaljen e artë në kampionatin evropian të mundjes në Bukuresht të Rumanisë, duke mundur me 3:0 pikë në finalen deri më 59 kilogramë rusen Svetllana Lipatova. “Kjo medalje qe fituar në mënyrë jashtëzakonisht të rëndë. Pata dhe..

12.04.19 10:57 |
Всички новини: днес | вчера