Шампионат по бадминтон

Снимка: Община Разград

Разград ще е домакин на Балкански шампионат по бадминтон за момичета и момчета до 13 години. За това се договориха на работна среща днес кметът Денчо Бояджиев и президентът на Балканскатата асоциация по бадминтон проф. д-р Пюзант Касабян.

Шампионатът ще се проведе в края на септември – началото на октомври. Очаква се в него да участват около 100 състезатели от 7-8 държави от Балканския полуостров. Състезанието ще е тридневно и се предвижда да се проведе в залите на Основното училище „Никола Вапцаров“ и Профилираната гимназия с преподаване на чужди езици „Екзарх Йосиф“.

Забрана за аматьорските мачове

Зоналният съвет към Българския футболен съюз във Варна обяви, че се забраняват всички аматьорски мачове до второ нареждане. Това означава, че срещите от Трета лига – Североизточна аматьорска група и Областните групи, както и всякакви формати за деца и юноши, ще бъдат отложени. По-рано периодът, в който Аматьорският и юношески футбол в страната..

публикувано на 10.03.20 в 16:21

Планинското в Шумен се завръща

Първият кръг от Националния рали шампионат ще се проведе в Шумен на 11 и 12 април. Спортната проява е с различно име и нови организатори. На мястото на състезанието с 20-годишна история „Мемориал Валери Великов” ще се организира „Планинско Шумен: Спомен за Вальо“. Основаният миналата година Автомобилен спортен клуб „Шумен Аутоспорт“ е член на..

публикувано на 04.03.20 в 09:50

Кикбокс шампионат в "Арена Шумен"

Кръг от Държавния шампионат по кикбокс ще се проведе през уикенда в „Арена Шумен“. Над 30 шуменски спортисти ще се изправят срещу родния елит при бойци от всички възрастови групи. „Картотекирали сме в редиците на Спортен клуб „Шуменска крепост“ и десетима бесарабски българи, които идват от Молдова. За първи се въвежда и категория за 11 –..

публикувано на 02.03.20 в 12:27

Хандбалистките на "Бъки" спечелиха купата на България при жените

Хандбалистките на „Бъки“ Габрово победиха „Етър“ Велико Търново с 32:23 и спечелиха купата на България по хандбал при жените. В среща за трето място отборът на Свиленград победи Шумен с 29:20. Гол майстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър“, а за най-добър вратар бе избрана Ирина Никифорук от състава на домакините „Шумен 98“. Финалният..

публикувано на 01.03.20 в 16:20

Злато за русенски тежкоатлет

Стилян Гроздев спечели златен медал в категория 61 килограма на олимпийския квалификационен турнир по вдигане на тежести в Малта. Русенецът грабна титлата с двубой от 287 килограма.  В новата си категория Гроздев започна с успех на 127 килограма, след това не можа да изхвърли 132, но в третия опит се поздрави с успех. В изтласкването Стилян премина без..

публикувано на 29.02.20 в 15:51

Край на поредица от загуби

„Дунав“ и „Ботев“ (Враца) завършиха 0:0 за втори път този сезон. В двубой от 23-тия кръг на футболното първенство, игран на Градския стадион в Русе, двата тима уцелиха по веднъж гредата, но не успяха да си отбележат попадение. Тимът на Людмил Киров остава само с две победи у дома, но сложи край на поредица от четири последователни загуби. Във..

публикувано на 29.02.20 в 15:28

Хандбал за жени в "Арена Шумен"

Шумен ще бъде домакин на финалния турнир за Купата на България по хандбал за жени. Надпреварата ще се проведе в зала „Арена Шумен“ тази събота и неделя. За трофея ще се борят четири отбора, които се класираха за заключителния етап на турнира. Това са съставите на ХК „Шумен 98“, ХК „Етър 64“ (Велико Търново), ХК „Бъки“ (Габрово) и ХК „Свиленград“...

обновено на 29.02.20 в 10:08