публикувано на 23.03.24 в 15:01

"Шумен" победи "Берое"

публикувано на 22.03.24 в 06:18

Салимова и Стефанова в топ 20

Нургюл Салимова е с 6 точки след изиграването на 9 кръга в секцията за жени на Световното първенство по блиц в Самарканд, Узбекистан. Живеещата в Търговищко шахматистка е на шестнадесета позиция във временното класиране. На 17-о място със същия точков актив..

публикувано на 29.12.23 в 22:38

Начало на Световното първество по блиц

Девет кръга ще се играят днес в секцията за жени на Световното първенство по блиц в Самарканд, Узбекистан. В програмата за утре са включени 8 кръга. 4 са шахматистките от България, които ще участват на първенството. Бившата световна шампионка Антоанета..

публикувано на 29.12.23 в 10:50

Салимова - четвърта на Световното

Нургюл Салимова завърши с реми в последния кръг от Световното първенство по ускорен шахмат в Самарканд, Узбекистан. Живеещата в Турговищко шахматистка с черните фигури записа равенство в 52 хода в партията си срещу Жаи Мо от Китай. Салимова завърши с 8..

публикувано на 28.12.23 в 16:20
Личен архив на Нургюл Салимова

Победа за Нургюл в предпоследния кръг

Нургюл Салимова записа  победа с белите фигури срещу китайката Лу Мяои на Световното първенство по ускорен шахмат в Самарканд, Узбекистан. Живеещата в търговищкото село Крепча българска шахматистка е със седем точки и половина в актива си кръг преди края..

публикувано на 28.12.23 в 14:12
Нургюл Салимова

Салимова с реми срещу Горячкина

Нургюл Салимова записа реми с черните фигури срещу Александра Горячкина в първия кръг за деня на Световното първенство по рапид. Живеещата в Търговищко шахматиска излезе на седмо място във временното класиране. Тя продължава с 6.5 точки от 9 кръга в..

публикувано на 28.12.23 в 12:55

Нургюл Салимова на точка от лидерката

Нургюл Салимова е на пето място във временното класиране на Световното първенство по ускорен шахмат в Самарканд, Узбекистан. След втория ден, при изиграни 8 кръга в секцията за жени, живеещата в Търговищко шахматистка има 6 точки в актива си. Бившата..

публикувано на 27.12.23 в 17:59

Салимова с пълен актив

Живеещата в Търговищко Нургюл Салимова e с пълен актив от 4 точки след изиграването на 4 кръга от Световното първенство по успокрен шахмат в Самарканд, Узбекистан. Българската шахматистка оглави класирането. На втора позиция е китайката Джу Джинър, също с 4..

публикувано на 26.12.23 в 16:49

Победа на Нургюл на старта на Световното

Нургюл Салимова започна с победа на старта на Световното първенство по ускорен шахмат и блиц в Самарканд, Узбекистан. Живеещата в Търговищко шахматистка победи в първия кръг на турнира по рапид с белите фигури в 38 хода Хулкар Тохирьонова от Узбекистан.  С..

публикувано на 26.12.23 в 12:55
Световно първенство по ускорен шахат и блиц

Започва Световното по блиц и рапид

Петима български шахматисти са записани за участие на Световното първенство по ускорен шахмат и блиц в Самарканд, Узбекистан. Турнирът започва днес от 12:00 ч. с първи кръг на рапид. В програмата при жените са предвидени по 4 кръга днес и утре и три на 28..

публикувано на 26.12.23 в 03:02

"Шумен" загуби от "Берое"

Баскетболистите на "Шумен" отстъпиха като гости на "Берое" с 85:90 точки. Срещата от 13-ия кръг на първенството беше равностойна през първите три четвърти, а в последните минути на двубоя отборът на Янко Янков загуби преднина от 6 точки и допусна..

публикувано на 24.12.23 в 08:35