Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Sofja, një kryeqytet evropian, ku teleferiku kalon pranë dritareve të banesave. Foto: BGNES

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Burgas, plazhi i qytetit. Që nga dje lokalet, të cilat disponojnë sipërfaqe të hapura, përsëri i mirëpresin vizituesit e tyre, edhe pse me kapacitet shumë të kufizuar, për shkak të kërkesave kundërepidemike për higjienë dhe distancë midis..

botuar më 20-05-07 10.06.PD

Bullgaria në fotografi

Vraca (Bullgari Veriperëndimore). Një çift i rosave memece – banuesit më të rinj të liqenit pranë motelit “Pulëbardha” në periferi të qytetit. Foto: BTA

botuar më 20-05-05 3.40.MD

Bullgaria në fotografi

Varnë, plazhi i qytetit. Një ditë pasi ministri i shëndetësisë doli me urdhër sipas të cilit nga 6 maji hapen restorantet dhe lokalet në të hapur, pronarët e tyre filluan përgatitjen për stinën verore. Foto: BTA Sofja, stolat në..

rinovuar më 20-05-04 2.46.MD