Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Miglena Selishka u bë kampione evropiane në mundjen e stilit të lirë

Miglena Selishka
Foto: BGNES

Miglena Selishka ftoi në Romë medaljen e dytë të artë të Bullgarisë në kampionatin e mundjes. Në finale në kategorinë deri në 50 kg në stilin e lirë ajo fitoi kundër ukraines Oskana Livaç me 5:3 pika. Biljana Dudova mbeti me medaljen e argjendtë në kategorinë deri në 59 kg në stilin e lirë. Në finale ajo humbi nga përfaqësuesja e Moldavisë Anastasija Niçita me 4-5 pika. Daniell Aleksandrov gjithashtu fitoi medalje të argjendtë evropiane në kryeqytetin italian. Bullgari humbi në finale në kategorinë deri në 82 kg në stilin klasik nga mundësi azer Rafig Gusejnov me 1:2 pika.

Më shumë nga rubrika

Sivjet Vrapimi i Paqes do të kalojë përmes Bullgarisë në mënyrë virtuale

Sivjet Vrapimi i Paqes do të kalojë përmes Bullgarisë në mënyrë virtuale. Megjithatë vrapuesit bullgarë do të kalojnë gjithsej 1008 km. për vendin tonë në periudhën 11 – 17 maj. Çdo një prej 7 pjesëmarrësve do të vrapojë kilometrat e domosdoshëm në..

botuar më 20-05-10 2.36.MD

Lokomotivë Plovdiv dhe Levski në një ndeshje virtuale me qëllim bamirës

Lokomotivë Plovdiv mundi Levskin me 3:0 në një ndeshje virtuale prej turneut për kupën e Bullgarisë. Ndeshja, e cila u zhvillua përmes platformës FIFA 20 Ultimate Team, ishte me qëllim bamirës në përkrahje të betejës kundër Covid-19...

botuar më 20-05-09 3.59.MD

Kampionati bullgar i futbollit do të vazhdojë më 5 korrik

Grupi i punës i ekspertëve pranë Bashkimit Bullgar të Futbollit mori vendim për vazhdimin e kampionatit në Ligën e Parë më 5 qershor, kurse stërvitjet do të fillojnë përsëri në mes të majit. Në se sezoni 2019/2020 përfundon sipas planit ndeshja..

botuar më 20-05-07 2.59.MD