Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Sofia Film Fest” është duke përgatitur një version virtual në internet

Stefan Kitanov
Foto: BGNES

“Sofia Film Fest” fillon një projekt të ri online quajtur “Përfytyro”. Më 12 mars duhej të fillonte zyrtarisht edicioni i 24-të i festivalit, por veprimtaria u shty për qershor për shkak të masave të jashtëzakonshme kundër koronavirusit. Deri atëherë ekipi i festivalit do të prezantojë në uebsajtin e vet dhe në facebook filma nga programi. Do të përshkruajë edhe çfarë ndodhi po atë ditë vjet. Do të transmetojë përshëndetje nga miq të festivalit. “Do të përpiqemi të udhëtojmë bashkë nëpërmjet kinemasë”, tha Stefan Kitanovi, drejtor dhe producent i festivalit.

Më shumë nga rubrika

Tomisllav Donçev

Pritet një vjeshtë kritike dhe rritje e ekonomisë në fund të vitit 2020

Bullgaria ndoshta do t’i marrë mjetet e para financiare nga BE-ja për përballimin e krizës së Covid-19 gjatë muajit tetor, tha zëvendëskryeministri Tomisllav Donçev. Faza më e ashpër ekonomike për ne do të jetë vjeshtën. Të gjithë analizatorët japin..

botuar më 20-07-03 7.46.MD

Ka të ngjarë që investitori në Fibank të interesohet për lojërat e fatit në Bullgari

Blerja e 7.8% prej kapitalit të Fibank në Bullgari nga Valea Foundation e sipërmarrësit çek Karel Komarek mund të jetë një hap drejt hyrjes në tregun bullgar të lojërave të fatit. Këtë e komentoi para BNR-së Veselin Vaçkov, drejtor i “Lidove..

botuar më 20-07-03 7.12.MD

Po asgjësojnë një vatër të gripit të shpendëve në një fermë afër Asenovgradit

Agjencia e Ushqimeve është duke asgjësuar afro 250 000 shpendë për shkak të një gripi të shpendëve në fermën e Asenovgradit. Kjo është vatra e tretë e gripit të shpendëve e regjistruar atje gjatë vitit. Vatra e parë ishte konstatuar në një..

botuar më 20-07-03 6.37.MD