Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Dobriç, parku “Shën Gjergji”. Në lidhje me masat e shpallura për kufizimin e përhapjes së koronavirusit madje vendi i dashur për shëtitje dhe çlodhje i banorëve të Dobriç u zbraz. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Një prej qyteteve tona më të bukura bregdetare Ballçik, Kopshti Botanik. Për shkak të kufizimeve në lidhje me Covid-19 vizitat e turistëve janë ndërprerë. Prandaj ekipi i Kopshtit Botanik prezanton “paletën” e sivjetshme pranverore në faqen e..

botuar më 20-04-09 11.07.PD

Bullgaria në fotografi

Sofja, 7 duke u gdhirë 8 prilli – hëna e parafundit nga katër hënat e njëpasnjëshme gjatë vitit 2020 ndriçon mbi kryeqytet. Foto: BTA

botuar më 20-04-08 10.51.PD

Bullgaria në fotografi

Varna. Kopshti pranë detit – i stolisur me dhjetëra mijë tulipanë dhe vjollca, por për fat të keq pa asnjë vizitues. Foto: BTA ​ Liqeni artificial “Trakiec", më i madhi në bashkinë e qytetit Haskovo (Bullgari Qendrore Jugore), është me kapacitet të..

rinovuar më 20-04-07 3.58.MD