Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Më 4 korrik futbollistët bullgarë do të kthehen në kampionatin evropian

UEFA
Foto: uefa.com

Qendra evropiane e futbollit UEFA përcaktoi data të reja për ndeshjet e fazës “play off” për klasifikim në finalet evropiane të futbollit.

 Sipas programit të ri ndeshja mes Bullgarisë dhe Hungarisë duhet të zhvillohet më 4 korrik në stadiumin “Vasill Levski” në Sofje.

Po të arrijë sukses Bullgaria do të klasifikohet për “play off”-in final, i cili është shtyrë në datën 9 korrik. Në këtë ndeshje kombëtarja bullgare përsëri do të jetë mikpritësja, kurse rivalja e saj do të jetë skuadra fituese e ndeshjes mes Islandës dhe Rumanisë.


Më shumë nga rubrika

Vasill Bozhkov

Anketa e Vasill Bozhkovit për të ardhmen e KF “Levski”

25 mijë tifozë votuan në anketën e organizuar nga biznesmeni Vasill Bozhkov, i cili po i fshihet drejtësisë bullgare në Dubai.  Në profilin e tij në Facebook të mërkurën ai pyeti në se tifozat e skuadrës janë dakord me përcaktimin e pronarit të ri të..

botuar më 20-05-21 11.17.PD

Përshëndetje për Ditën e Sportit Bullgar

17 maj është Dita e Sportit Bullgar. Përshëndes të gjithë sportistët bullgarë, trajnerët e tyre, të gjithët që ia kanë kushtuar jetën e vet sportit. U uroj atyre shëndet dhe suksese" , tha Ministri i sportit Krasen Kralev në adresën e tij..

botuar më 20-05-17 12.09.MD

Dritë jeshile për kampionatet e futbollit që nga 5 qershori

Ministri i rinisë dhe sportit Krasen Kralev lëshoi një urdhëresë, me të cilën më 5 qershor lejohet rifillimi i kampionateve të futbollit në Bullgari – ai i Ligës së Parë dhe ai i Ligës së Dytë profesionale. Ndeshjet do të luhen pa publik. Më 15..

botuar më 20-05-14 4.35.MD