Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tani për tani do të ketë Kampionat Bullgar të Futbollit

Foto: BGNES

Kampionati Bullgar i Futbollit do të rifillohet gjatë muajit maj dhe të gjitha ndeshjet e planifikuara gjatë stinës do të luhen, mori vendim Bashkimi Bullgar i Futbollit. Së pari Kampionati u ndërpre përkohshëm për një muaj deri në 13 prill në periudhën e gjendje së jashtëzakonshme të shpallur në vend. Nga Bashkimi bënë apel ndaj të gjithë njerëzve të futbollit për respektimin e rekomandimeve të Shtabit Operativ Kombëtar me qëllim kufizimin e epidemisë së COVID-19.


Më shumë nga rubrika

Silvano Prandi

Silvano Prandi përsëri është në krye të kombëtares bullgare të volejbollit

Italiani Silvano Prandi përsëri është trajner i skuadrës kombëtare bullgare të volejbollit për meshkuj. Kjo e bën një prej personaliteteve më të shquara në sportin bullgar. “Ndihem sikurse nuk e kam ndërprerë punën time me këtë skuadër.....

botuar më 20-07-03 5.59.MD
Bozhidar Antonov në kepin Emine, shtator 2018

Rekord i ri: ngjitja e tri majave më të larta të maleve Rila, Pirin dhe Stara Pllanina për 26 orë

Vrapuesi i ultra-maratoneve Bozhidar Antonov përsëri befason me arritjen e tij të fundit – ngjitja radhazi e tri majave më të larta të maleve Rila, Pirin dhe Stara Pllanina. Në këtë sfidë ai përdorte biçikletë në vendet ku nuk vraponte. Dëshira e..

botuar më 20-07-03 12.39.MD

Për të dytin vit me radhë Llokomotiv (Plovdiv) fitoi Kupën e Bullgarisë

Skuadra e Llokomotivit (Plovdiv) mbrojti trofeun dhe fitoi për të dytin vit me radhë turneun për Kupën e Bullgarisë. Në ndeshjen finale, e cila u luajt dje, në stadiumin kombëtar “Vasill Levski” djemtë e Bruno Akrapoviçit fituan kundër CSKA-së (Sofje)..

botuar më 20-07-02 8.08.PD