Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parkimi në Sofje do të jetë falas deri më 12 prill

Foto: BGNES

Nga Bashkia e Kryeqytetit shtyjnë afatin për parkim pa pagesë deri më 12 prill.

Vendet e parkimit në zonën “blu” dhe atë “të gjelbër” do të përdoren falas.

Kjo është një masë për inkurajimin e përdorimit të automjeteve private në vend të transportit urban në situatën e përhapjes së shpejtë të koronavirusit. 


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 83

Mbetet karantina 14-ditore për ata që vijnë në Bullgari nga 8 vende evropiane Shtabi Operativ Kombëtar për Kundërvënien e Koronavirusit propozoi që nga 1 qershori të hiqet karantina 14-ditore për njerëzit, të cilët mbërrijnë në Bullgari..

botuar më 20-05-29 8.48.MD

Nga 1 korriku do të ketë karantinë për shtetasit e 8 vendeve të BE-së që hyjnë në Bullgari

Me urdhër të ministrit të shëndetësisë Kirill Ananiev nga 1 qershori në karantinë 14-ditore vihen njerëzit, të cilët mbërrijnë në Bullgari nga 8 vendet evropiane, ku gjatë 2 javëve të fundit është regjistruar intensitet më të lartë të të infektuarve...

botuar më 20-05-29 8.46.MD

Ministria e Punëve të Jashtme: Zone ushtarake turke pranë kufirit me Bullgarinë nuk prek marrëveshjet dypalëshe

Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi për Televizionin Kombëtar Bullgar se nuk disponojnë informacion zyrtar nga pala turke për krijimin e një zone ushtarake nga shkalla e dytë në afërsi me kufirin bullgar. Nga Ministria komentuan se ky është vendim..

botuar më 20-05-29 7.37.MD