Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Garat e atletikës së lehtë në Bullgari mund të mbahen që në qershor

Foto: bnr.bg

Federata Bullgare e Atletikës së Lehtë shpalli një projekt për zhvillimin e garave në vend këtë verë.

Kampionati i parë kombëtar është planifikuar për datën 20 qershor, por Federata vuri në dukje se garat do të zhvillohen me kusht se gjendja e jashtëzakonshme hiqet, si dhe ndalesa për zhvillimin e garave sportive, e vendosur nga institucionet kompetente.

Më shumë nga rubrika

Antonio Krëstev

Në ShBA vdiq në një aksident rrugor atleti Antonio Krëstev

Antonio Krëstev një nga peshëngritësit më të njohur bullgar vdiq në moshë 58 vjeçare në një aksident rrugor në Minesota të ShBA-së. Ai ishte dy herë kampion botëror (Sjodertale 1985 dhe Sofje 1986) dhe kampion i dyfishtë evropian (Karll-Marks-Shtad..

botuar më 20-07-10 9.56.PD
Viktoria Tomova

Bullgarja Viktoria Tomova me fitore në turneun e tenisit në Beograd

Tenistja më e mirë bullgare, Viktoria Tomova, doli në krye në fazën e dytë të turneut demonstrativ të tenisit në terren me dhe të kuq në Beogrd, të organizuar nga Akademia e Janko Tipsareviç. Tomova fitoi me 5:0 kundër Bojana Klincov (Zvicra), kur..

botuar më 20-07-06 5.38.MD
Ministri Ananiev

Ndeshjet e futbollit mund të mbeten pa publik

Kampionatet e futbollit në Bullgari mund të mbeten pa publik, pasi ishin konfirmuar 20 kampionë pozitivë me Covid-19 në dy skuadra. Sipas fjalëve të Ministrit të shëndetësisë Kirill Ananiev, në se ky proces thellohet ndoshta në të ardhmen..

botuar më 20-07-06 3.08.MD