Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Anketa e Vasill Bozhkovit për të ardhmen e KF “Levski”

Vasill Bozhkov

25 mijë tifozë votuan në anketën e organizuar nga biznesmeni Vasill Bozhkov, i cili po i fshihet drejtësisë bullgare në Dubai. 

Në profilin e tij në Facebook të mërkurën ai pyeti në se tifozat e skuadrës janë dakord me përcaktimin e pronarit të ri të aksioneve të klubit me anë të votimit online. 

80% prej të anketuarve janë “pro”, 20 janë “kundër” këtij propozimi.


Më shumë nga rubrika

Prof. Georgi Atanasov-Xhixhi

Vdiq doajeni i alpinizmit bullgar Georgi Atanasov-Xhixhi

Papritmas në moshën 94 vjeçe vdiq doajeni i alpinizmit bullgar prof. Georgi Atanasov, i njohur në rrethet alpiniste si Xhixhi. Ai ishte i vetmi profesor i alpinizmit në botë dhe një prej figurave më të shquara në historinë e lëvizjes alpine..

botuar më 20-07-05 11.07.PD
Silvano Prandi

Silvano Prandi përsëri është në krye të kombëtares bullgare të volejbollit

Italiani Silvano Prandi përsëri është trajner i skuadrës kombëtare bullgare të volejbollit për meshkuj. Kjo e bën një prej personaliteteve më të shquara në sportin bullgar. “Ndihem sikurse nuk e kam ndërprerë punën time me këtë skuadër.....

botuar më 20-07-03 5.59.MD
Bozhidar Antonov në kepin Emine, shtator 2018

Rekord i ri: ngjitja e tri majave më të larta të maleve Rila, Pirin dhe Stara Pllanina për 26 orë

Vrapuesi i ultra-maratoneve Bozhidar Antonov përsëri befason me arritjen e tij të fundit – ngjitja radhazi e tri majave më të larta të maleve Rila, Pirin dhe Stara Pllanina. Në këtë sfidë ai përdorte biçikletë në vendet ku nuk vraponte. Dëshira e..

botuar më 20-07-03 12.39.MD