Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Çdo një ndihmë për afaristin Pllamen Bobokov ka qenë në përputhje me ligjin

Foto: BTA

Pasi kishte intervistuar në Prokurori rreth 30 minutash Kryeministri Bojko Borisov komentoi para mediave se ka dhënë dëshmi lidhur me çështjen për mbetjet e paligjshme dhe për njohjen e vet me sipërmarrësin Pllamen Bobokov. Ai tha se më shumë se 10 vjet e njoh personalisht atë dhe se biznesmeni ka qenë pjesëmarrës në delegacione. Ka qenë njeri i respektuar.

Është ofruar ndihmë për biznesin e tij, por kjo ka qenë në përputhje me propozime të bëra nga ana e organizatave të punëdhënësve, shpjegoi Kryeministri. Gjithçka e bërë në këtë drejtim ka qenë në kuadrin e ligjit.


Më shumë nga rubrika

Banskoja u përfshi në Qendrën Interballkanike për Turizëm dhe Bashkëpunim

Bashkia e Banskos prezantoi Shoqërinë Kombëtare të Bashkive në Bullgari në një takim ndërkombëtar në Greqi për krijimin e një “Qendre Interballkanike për Turizëm dhe Bashkëpunim”. Iniciativa është e Bashkisë Aristoteli (Halkidiki, Greqi)...

botuar më 20-08-04 11.33.PD
Kampi i çadrave në Varna

Dita e 27 e protestave po vazhdon me bllokim të trafikut

Ditën e 27 të protestave antiqeveritare në Sofje mbeten të bllokuara nga kampet e çadrave tri udhëkryqe kryesore në qendër të kryeqytetit. Në kryeqytetin tonë detar Varna një kamp çadrash para Bashkisë bllokoi udhëkryqin kryesor dhe ndryshoi..

botuar më 20-08-04 10.16.PD

Gjatë 24 orëve të fundit të shëruarit nga Covid-19 janë më shumë nga të infektuarit

204 janë rastet e reja të koronavirusit në vend gjatë 24 orëve të fundit pas 4 137 PCR testeve të bëra, tregojnë të dhënat zyrtare të publikuara në Portalin Unik Informativ. Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 16 veta, ndërsa të shëruarit..

botuar më 20-08-04 9.05.PD