Atletët bullgarë të bllokuar në Keni vazhdojnë stërvitjet

Tre prej atletëve prijës bullgarë në vrapim në distanca të mesme dhe të gjata – Milica Mirçeva, Jollo Nikollov dhe Mitko Cenov, të cilët janë në kamp përgatitor në Keni, mbetën të bllokuar aty për shkak të krizës botërore me koronavirusin. Më 25..

botuar më 20-03-28 3.22.MD

Tani për tani do të ketë Kampionat Bullgar të Futbollit

Kampionati Bullgar i Futbollit do të rifillohet gjatë muajit maj dhe të gjitha ndeshjet e planifikuara gjatë stinës do të luhen, mori vendim Bashkimi Bullgar i Futbollit. Së pari Kampionati u ndërpre përkohshëm për një muaj deri në 13 prill në..

botuar më 20-03-23 2.03.MD
UEFA

Më 4 korrik futbollistët bullgarë do të kthehen në kampionatin evropian

Qendra evropiane e futbollit UEFA përcaktoi data të reja për ndeshjet e fazës “play off” për klasifikim në finalet evropiane të futbollit.  Sipas programit të ri ndeshja mes Bullgarisë dhe Hungarisë duhet të zhvillohet më 4 korrik në stadiumin..

botuar më 20-03-20 4.08.MD

Boksierët bullgarë kthehen me medalje nga Londra

Dy boksierë bullgarë arritën fitore në kualifikimet evropiane për olimpiadën që u zhvilluan në Londër. Në kategorinë deri më 51 kilogramë mbajtësja e medaljes së argjendtë evropiane Stojka Krësteva fitoi në mënyrë kategorike ndeshjen kundër francezes..

botuar më 20-03-17 4.50.MD

U shty zhvillimi i Kupës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Sofje

Zhvillimi i Kupës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Sofje shtyhet, bëri të ditur Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike. Aktiviteti duhej të zhvillohej nga 10 deri në 12 prill. Shtyhet edhe Turneu Ndërkombëtar për Kupën e Sofjes, që duhej të..

botuar më 20-03-13 7.35.MD

Simona Petkova – futbollistja e guxhimshme

Në qytetin e Gabrovos – qyteti i humorit, nganjëherë ka dhe histori jo shumë të gëzueshme. Si ajo e Simonës, e cila vjen nga familja e një nëne me gjashtë fëmijë – vëllezërit dhe motrat e Simonës. Vajza gjithmonë ka ëndërruar të luajë futboll para..

botuar më 20-03-10 1.15.MD
Borjana Kalejn

Sportistja bullgare e gjimnastikës ritmike Borjana Kalejn mori tri medalje në garën Grand Prix

Sportistja bullgare e gjimnastikës ritmike Borjana Kalejn u prezantua shumë mirë në garën Grand Prix në qytetin çek Bërno. Me një ushtrim të mrekullueshëm me shkopinj ajo mori medaljen e artë në këtë disiplinë. Me ushtrimin e vet me shirit bullgarja u..

botuar më 20-03-09 12.54.MD

Për të shënuar Festën Kombëtare skiatorë me veshje kombëtare zbritën në pistat e pushimores Pamporovo

Në pushimoren Pamporovo në malin Rodopa vitin e katërt me radhë u realizua zbritja festive nga maja Snezhanka deri në vilën Studenec. Sivjet më se 1000 skiatorë dhe snoubordistë të veshur me petka kombëtare u përfshin në këtë parakalim origjinal mbi pistat..

botuar më 20-03-03 2.26.MD
Grigor Dimitrov në Akapulko

Grigor Dimitrov përsëri është në Top 20 të tenisit të meshkujve

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u ngjit për 4 pozita më lartë në renditjen e tenisit botëror dhe tashmë zë vendin e 19-të në të. Ndryshimi erdhi pasi javën e kaluar bullgari arriti deri në gjysmëfinalet e turneut ATP 500 në..

botuar më 20-03-02 1.15.MD
Kubrat Pulev

Boksierët Kubrat Pulev dhe Antëni Xhoshua nënshkruan kontratë për ndeshje

Kubrat Pulevi do të ndeshet në kategorinë e rëndë me Anthony Joshua për titullin e Federatës Ndërkombëtare të Boksit IBF. Dyluftimi do të jetë në Londër në Tottenham Hotspur Stadium. Boksieri bullgar Pulev ka pretendime për brezin e mbajtësit të tij të..

botuar më 20-03-02 12.03.MD