Столичното дерби завърши без голове

Голямото дерби между "Левски и ЦСКА-София от 21-ия кръг на efbet Лига не излъчи победител. "Сините" и "червените" не успяха да си вкарат гол и срещата завърши 0:0. 26-кратните шампиони играха последните 15 минути от мача с човек по-малко, тъй като Нуно Рейш бе изгонен. Веднага след срещата червен картон получи и капитанът на "червените" Петър Занев, който беше бесен на съдията Георги Кабаков. Играчите на Милош Крушчич определено могат повече да съжаляват, след като можеха да получат дузпа в 32-ата минута за игра с ръка на Живко Миланов, веднъж гредата помогна на Миятович, който спаси едно чисто положение, а също така имаха числено предимство на терена през последния четвърт част.
"Сините" обаче също могат да съжаляват, след като Паулиньо в края на първото полувреме и Ейофсон с глава в 90-ата минута пропиляха чисти възможности. Капитанът Миланов пък отправи най-опасния удар от фаул, който Бусато със сетни усилия изби.
Така двата тима отново не се победиха през този сезон, след като есента срещата завърши 2:2, тогава "сините" пропиляха аванс от две попадения в последните 15 минути.
Равенството остави разликата от четири точки между двата състава. Синият тим има 44 точки и остана на второ място, докато червеният отбор е на четвърто място с актив от 40 точки.

"Левски" основава свой футболен отбор по електронни спортове

ПФК "Левски" основава свой футболен отбор в електронните спортове, съобщиха от клуба. На 11 април "сините" съвместно с  една от най-големите компании в света, стартира първия по рода си турнир в България, който ще определи най-добрите играчи сред феновете на Левски на играта FIFA20. Двамата победители в турнира ще станат официално част от..

публикувано на 02.04.20 в 14:02

Футбол вкъщи - упражнения за техника и издръжливост

Футболът - любима игра на хиляди варненски деца, днес е невъзможен заради извънредните мерки за сигурност. Спрени са всички тренировки, а да риташ топка вкъщи звучи повече от нереално. И все пак има начин децата да поддържат физическа форма у дома, дори и да усъвършенстват техниката си, коментира за Радио Варна Калоян Михалев, треньор във..

публикувано на 02.04.20 в 08:05

Здравко Здравков: Лудогорец заслужава да бъде шампион, китайците се пребориха с коронавируса с дисциплина

Бившият треньор на вратарите в Лудогорец Здравко Здравков заяви пред клубния сайт, че няма никакви съмнения, че тимът отново ще стане шампион, въпреки че първенството бе спряно заради пандемията от коронавирус. Здравков от няколко месеца работи в китайския клуб Гуиджоу Хънфън и разказа интересни подробности за начините, по които се..

публикувано на 01.04.20 в 14:05

Лудогорец и Джоди Лукоки се разделиха

ПФК Лудогорец се раздели с халфа Джоди Лукоки. Договорът му с тима от Разград бе прекратен по взаимно съгласие и той ще се прибере в Нидерландия. Лукоки дойде в Лудогорец през лятото на 2015 година от Цволе. С екипа на шампионите изигра над 100 мача във всички турнири и спечели четири пъти титлата на България. Клубът благодари..

публикувано на 01.04.20 в 12:13

Коронавирусът поставя под въпрос сезона на Еверест

Пандемията от COVID-19 може да се отрази пагубно и на алпинисткия сезон в Непал, съобщават местни експерти. На 12 март страната забрани изкачването на планинските върхове, включително и най-високия в света - Еверест. Сезонът за алпинизъм на световния връх продължава от началото на април до края на май, когато условията за достигането на..

публикувано на 01.04.20 в 11:37

Прекратиха волейболното първенство, Нефтохимик и Марица шампиони

Българската федерация по волейбол взе решение да прекрати волейболните първенства при мъжете и жените и да не провежда оставащите мачове от сезона заради кризата с коронавируса в страната. Временното класиране в двете първенства се приема за крайно и по този начин шампиони при мъжете стават Нефтохимик 2010..

публикувано на 31.03.20 в 16:15

Българските национали към медиците: Благодарим ви за огромните усилия

Футболисти, треньори и членове на административните щабове на различните национални формации на България записаха специално видео съобщение към всички лекари и медицински лица, грижещи се за здравето на населението по време на епидемията от COVID-19. В клипа участие вземат точно 60 представители на..

публикувано на 31.03.20 в 15:36