Радио Варна - другата сцена!

В очакване на 57-мата щафетна обиколка на Радио Варна

| обновено на 03.03.20 в 08:22
Автор:

Традицията продължава, въпреки обявената грипна ваканция във Варна. И всички желаещи могат да се включат в щафетната обиколка в чест на 3 март - Освобождението на България.

Ще бягаме, плуваме и ще караме велосипед. За трета година Радио Варна възстановява първоначалната традиция за състезание в три вида спорт. Така е било и преди 57 години.

Надпреварата по плуване е на комплекс „Приморски“ и ще започне в 11.00 ч., час по-късно е стартът на бегачите пред сградата на Радио Варна. Колоездачната надпревара ще стартира в 13.00 ч. пред Радио Варна.

Право на участие имат всички желаещи, стига да са сформирали отбор от 5 души.

Класирането е отборно, като всеки състезател получава медал, а отборът - специален плакет. Организаторите от Радио Варна връчват специални награди за най-малък и най-възрастен участник.

Ние сме тук, очакваме и вас!

РАДИО ВАРНА и СПОРТЕН КЛУБ “ ЧЕРНО МОРЕ – АТЛЕТИК” ВАРНА

Н А Р Е Д Б А

за провеждане на 57-ма щафетна лекоатлетическа  обиколка в чест на  3-ти март – Освобождаването на България

І. ЦЕЛ И ЗАДАЧИ:

Да се стимулира развитието на леката атлетика в училищата, ВУЗ и ПВУЗ. Да се излъчат за 57-ми път победителите за наградите на “Радио Варна”.

ІІ. ВРЕМЕ И МЯСТО:

Щафетата ще се проведе на 3.03.2020 г. от 12.00 ч.в Морската градина. Старт и финал – на входа на Морската градина.

ІІІ. ПРАВО НА УЧАСТИЕ И СЪСТАВ НА ОТБОРИТЕ:

В щафета имат право на участие всички ученици, студенти и  работещи.

ІV. ДИСТАНЦИИ НА ПОСТОВЕТЕ И ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ

І пост  ІІ пост  ІІІ пост  ІV пост   V пост

V – VІІІ  клас  250 м.  200 м.  250 м.  150 м.  150 м.ІХ – ХІІ клас  250 м.  200 м.  250 м.  150 м.  150 м.ВУЗ / ПВУЗ    250 м.  200 м.  250 м.  150 м.  150 м.

V. СЪСТАВ НА ОТБОРИТЕ

Отборите се състоят от 5 души, отделно за мъже и жени.Отборите участват със собствени номера с размер 10/10 см.закачен на дясното рамо.

ВАШИЯТ НОМЕР ЩЕ БЪДЕ – инициалите на училището, ВУЗ и ПВУЗ.

V.ДОКУМЕНТИ:

Списък на отбора, заверен с подпис и печат.Предсъстезателен медицински преглед.

VІ. КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ:

Класирането е отборно до ІІІ – то място за отделните възрастови групи, отделно за мъже и жени.Ще бъдат наградени с купи, грамоти и сувенири на Радио Варна, всички отбори, класирани до ІІІ място.