Лестър и Астън Вила завършиха наравно за Купата на Лигата

Лестър и Астън Вила отложиха развръзката за реванша.

Американският нападател от български произход Индиана Василев отново се появи в игра за Астън Вила в мача от турнира за Купата на Лигата срещу Лестър, завършил 1:1.

Втората полуфинална среща е на 28 януари на стадион "Вила Парк" в Бирмингам, а победителят от тази двойка ще спори за трофея с носителя на купата Манчестър Сити или Манчестър Юнайтед.

Инди Василев влезе на терена в последните 16 минути, когато замени холандеца Ануар ел Гази. За Василев това беше втори пореден мач с екипа на Виланс.

Фредерик Жилбер откри резултата за гостите от Астън Вила в 28-ата минута, след като засече центриране именно на Ел Гази. До този момент "лисиците" бяха по-активния отбор и създадоха три хубави положения, пропуснати от Джейми Варди. Лестър, който се надява на първи финал за трофей от 2000 година назад, изравни в 74-ата минута чрез Келечи Ихеаначо.