Казийски и Алианц на полуфинал за Купата на Италия

Матей Казийска преодолява блокадата на Пиаченца.
Снимка: legavolley.it

Отборът на Алианц (Милано) с Матей Казийски в редиците си се класира на полуфиналите за Купата на Италия по волейбол след драматична победа над Пиаченца с 3:2 (25:16, 20:25, 25:21, 22:25, 22:20) като гост. Българинът игра цял мач и се отличи с 15 точки.

За състава на треньора Антонио Валенти с 19 точки се отличиха Ишикава и Регерс.

Кучине Лубе (Чивитанова) с Александър Николов загуби от Монца с 1:3 (33:31, 20:25, 15:25, 23:25) при гостуването си в четвъртфинал от турнира. Българският национал бе на терена в първите три гейма, като бе сред най-добрите на паркета и реализира 16 точки - 13 от атака (43% успеваемост), две успешни блокади и един ас.

От неговия тим единствено Адис Лагумджия завърши с повече точки - 19. За Монца, който е съперник на Левски в четвъртфиналите на Челъндж Къп, 24 точки отбеляза Артур Шварц.

Воденият от Радостин Стойчев Верона отстъпи пред Тренто с 0:3 (14:25, 19:25, 23:25). Тимът от Верона бе равностоен само в третата част, когато мачът вървеше точка за точка, но Тренто накрая се наложи с по-големите си опит и класа. За Верона не игра българинът Алекс Грозданов, който е контузен.

В полуфиналите ще се срещнат Тренто срещу Монца, а Алианц Милано чака победителя от двубоя между Перуджа и Модена.

По публикацията работи: Любомир Тодоров