Александър Николов се отличи с 13 точки срещу Монца

Александър Николов преодолява с лекота двойната блокада на Монца.
Снимка: LUBE Volley

Отборът на Кучине Лубе (Чивитанова), където играе българският национал Александър Николов, победи Монца с 3:2 (21:25, 30:28, 21:25, 25:22, 15:11) в плейофите на италианската волейболна Суперлига. Така тимът на треньора Джанлоренцо Бленджини, който след края на сезона ще поеме българския национален отбор по волейбол за мъже, остана в борбата, след като намали изоставането си в серията на 1-2 победи. Играе се до три успеха.

Николов бе на терена в първите три гейма, като реализира 13 точки - 11 от атака, една успешна блокада и един ас. Българинът беше втори по резултатност от своя отбор след Янт с 27 точки.

Следващият мач между двата отбора ще бъде следващата неделя (24 март), а домакин ще бъде Монца.

Верона на треньора Радостин Стойчев отпадна на четвъртфиналите, след като загуби от Перуджа с 2:3 (22:25, 20:25, 25:22, 25:15, 15:17). Така Перуджа спечели серията с 3-0 победи и се класира за полуфиналите.