Налбантова донесе първи успех за България на ЕП по бадминтон

Калояна Налбантова
Снимка: БФБадминтон/Start-Photo.bg

Калояна Налбантова донесе първата победа за България на европейското първенство по бадминтон, което започна днес в Саарбрюкен, Германия.

Тя се наложи над Милена Шнидер от Швейцария с 21:13, 21:12 след точно половин час игра.

В първия гейм състезателката от Първомай поведе на задължителната почивка с 11:7 точки и затвори гейма след 14 минути с 21:13, 21:12 след точно половин час игра

Във втората част Налбантова беше още по-убедителна и на паузата резултатът беше 11:1. После се стигна до 20:11 и българската тийнейджърка затвори двубоя при втория си мачпойнт

В следващия кръг кръг възпитаничката на треньора Стилиян Макарски ще се изправи срещу Вивиен Шандорхази от Унгария. При добро представяне на европейското, Калояна има сериозен шанс да се класира за олимпийските игри в Париж.

По-късно днес на единично при мъжете левичарят Димитър Янакиев ще играе срещу представителя на Азербайджан Аде Рески Двиканио.