Асистенция на Десподов донесе точка на ПАОК

Кирил Десподов започна титуляр срещу Ламия.
Снимка: PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Отборът на ПАОК направи нова грешна стъпка в първата шестица на футболното първенство на Гърция. Тимът от Солун завърши 1:1 с шестия в класирането Ламия като гост в двубой от 33-ия кръг.

Футболист номер 1 на България Кирил Десподов игра цял мач и беше в основата на попадението на ПАОК. В десетата минута на добавеното време на срещата той напредна отдясно и центрира перфектно топката на главата на австриеца Щафан Шваб, който изравни резултата.

Няколко минути преди това Десподов стреля от фаул от ляво и беше много близо до гола.

Домакините от Ламия открива в самия край на първото полувреме с попадение на литовеца Викинтис Сливка. В началото на добавеното време отборът остана с човек по-малко заради червен картон на Амарал.

В другите мачове от снощи лидерът АЕК победи с 3:0 втория Панатинайкос, а Олимпиакос и Арис завършиха 1:1.

В класирането води АЕК със 75 точки, следван от Панатинайкос със 71, ПАОК с 68 и Олимпиакос с 67 точки.