Манчестър Юн и Челси с победи в Англия

Датчанинът Хьойлунд (с червена фланелка) вкарва третия гол за Юнайтед.

Манчестър Юнайтед се върна на победния път във Висшата лига, след като надви Нюкасъл с 3:2 у дома в отложен мач от първенството.

На "Олд Трафорд" двата тима направиха атрактивен двубой с разменено надмощие, но в крайна сметка младите играчите на "червените дяволи" донесоха успеха за своя тим. Коби Мейну откри резултата в полза на домакините в 31-ата минута след асистенция на Амад Диало, но Антъни Гордън изравни малко след почивката.

Диало възстанови преднината на Юнайтед в 57-ата минута, а шест минути преди края на редовното време влезлият като резерва Расмус Хойлунд направи 3:1. Крайното 3:2 оформи Люис Хол в добавеното време.

Така Манчестър Юнайтед се изравни със седмия Нюкасъл по точки, но "свраките" имат много по-добра голова разлика.

В друг мач от миналата вечер Челси победи Брайтън с 2:1 като гост и заема шесто място с актив от 60 точки, три по-малко от петия Тотнъм. Карлтън Палмър откри за "сините" в 34-ата минута, а резервата Нкунку удвои в 64-ата. Дани Уелбек се разписа за домакините в добавеното време на мача.