Георгиев с 23 спасявания за Колорадо в НХЛ

Александър Георгиев спасява поредния удар от играч на Далас.

Роденият в България руски вратар Александър Георгиев направи 23 спасявания за победата на Колорадо Аваланш с 5:3 като гост над Далас Маверикс в мач номер 5 от полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

По този начин "лавините" намалиха изоставането си в серията на 2-3 победи и се спасиха от елиминация. Те обаче трябва да спечелят и следващите два мача, за да отстранят "звездите".

В Далас домакините на два пъти повеждаха в резултата, като във всяка от първите две третини двата тима си размениха по един гол. Джо Павелски и Миро Хайсканен бяха точни за домакините, но Артури Лехконен и Кейл Макар успяваха да изравнят.

В решителния трети период Колорадо вкара два гола още в първите 4:30 минути чрез Кейси Мителщад и отново Макар, преди Логан Станковен да намали на 3:4.

Крайното 5:3 бе оформено от Нейтън МакКинън малко повече от три минути преди края на срещата.