Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Најбољи бугарски сноубордери показали добру кондицију на Светском купу у Банском

БНР Новини

Протекли дани донели су снажне емоције љубитељима зимских спортова у земљи који су подржали бугарске такмичаре на Светском купу у сноуборду одржаном у зимском центру Банско.

Бугарска звезда у овом спорту у мушкој конкуренцији – Радослав Јанков, је првог дана свог учешћа на такмичењу имао лош старт и разочарао је своје фанове тако што није успео да прође квалификације у паралелном велеслалому. У првом старту у овој дисциплини победник постао Канађанин Џејси Џеј Андерсон, други је остао Невин Галмарини из Швајцарске, а трећиеместо освојио је Едвин Корати из Италије.

Радослав Јанков
У недељу 28-годишњи Јанков је обрадовао своје бројне поштоваоце пошто се пласирао на 4. место у другом паралелном велеслалому. Јанков је прошао квалификацију и био је 7., након чега је победио Каспара Флича из Швајцарске и Рока Маргуча из Словеније. У полуфиналу Радослав Јанков је изгубио против Едвин Коратија, који у овој сезони показује веома добре резултате. У малом финалу Бугарин је изгубио против двоструког светског шампиона Андреаса Промегера из Аустрије, а победник у мушкој конкуренцији у финалном пласману постао је Невин Галмарини.

Медијима је Јанков признао да је осећао напетост због жеље да оправда велика очекивања бугарске публике и додао да је задовољан својим наступом,  наставља даље и очекује Зимске олимпијске игре.

Теодора Пенчева
У другом паралелном велеслалому у женској конкуренцији Бугарка Теодора Пенчева, која првог дана није прошла  квалификације, се пласирала на 25. место, при чему је ово њен најбољи наступ у овој сезони. Победила је аустријска сноубордерка Јулија Дуимовиц, а иза ње су остале Рамона Хофмајстер и Селина Јерг.

Александра Жекова
Александра Жекова је заслужила аплаузе публике. Она је победила у малом финалу у дисциплини бордеркрос. Након јаке вожње Бугарка је стигла до полуфинала, али је остала 5. у серији и није стигла до великог финала. У малом финалу Жекова је била одлична и победила је своје ривалке што јој је донело 7. место у финалном пласману. Победница је постала Шарлот Банк из Француске, друго место освојила је Нели Моен, такође из Француске, а трећа је остала Италијанка Микела Мојоли.

За бугарске такмичаре такмичење у Банском протеклог викенда било је својеврсни тренинг за Зимске олимпијске игре у фебруару, а наши најбољи сноубордери – Жекова и Јанков су потврдили утиске гледалаца и стручњака да су у доброј кондицији пре Игара у Пјонгчангу.

Превод: Албена Џерманова

Фотографиjе: БТА

Више из ове категориjе

Иранка Кимија Ализаде донела Бугарској европску титулу у теквондоу

Кимија Ализаде, олимпијска теквондо звезда рођена у Ирану, донела је европску титулу Бугарској на свом првом такмичењу под бугарском заставом. Недавно натурализована држављанка Бугарске из Ирана, освојила је злато у категорији до 62 килограма на..

објављено 13.5.24. 16.16

Одличан старт Григора Димитрова на Матерс турниру у Риму

Најуспешнији бугарски тенисер Григор Димитров почео је учешће на Мастерс турниру у Риму победом над Јапанцем Јошихито Нишиоком резултатом 7:5, 6:4 након меча који је трајао 1 сат и 39 минута. Противник Димитрову у трећем колу биће квалификант..

објављено 10.5.24. 16.56

У недељу више од 1.200 учесника на маратону у Варни

Рекордних више од 1.200 такмичара очекује се на маратону, који ће се у недељу, 12. маја, одржати у Варни. Због великог интересовања, организатори догађаја морали су да припреме додатне стартне бројеве. Учесници могу да бирају између три дистанце:..