Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Мирела Демирева атлетичар Бугарске за 2018. г.

Фотографија: БТА

Министар омладине и спорта Красен Кралев наградио је атлетичара бр. 1 Бугарске за 2018 г. Мирелу Демиреву. Наша најбоља такмичарка у скоку увис изашла је као победница у традиционалној анкети Атлетичарске федерације Бугарске и часописа „Атлетика“ други пут после 2016. г. када је освојило сребро на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру. Године 2018. Демирева је први пут у каријери успела да савлада висину од 2 метра. Она се успешно представила на турнирима Дијамантске лиге где је освојила три друга места, а тријумфовала је у Рабату где је прекинула серију од 45  победа светске шампионке Марије Ласицкене. На Европском првенству у атлетици у Берлину она се окитила сребром, а резултат јој је поново био 2,00 м.

Више из ове категориjе

Стојка Крастева

EUBC представио филм о олимпијској шампионки у боксу Стојки Крстевој

Европска боксерска конфедерација (EUBC) представила је филм посвећен олимпијској шампионки из Токија Стојки Крстевој. Филм у трајању од 48 минута је шеста епизода серије "The Protagonists." Крстева у епизоди прича о трновитом путу до успеха...

објављено 12.4.24. 16.11

Други пораз Нургул Салимове на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова претрпла је пораз од Александре Горјачкине на Турниру кандидата за изазивача светског првака у шаху у Торонту. Ово је била прва класична партија између две шахисткиње након финала Светског првенства одржаног у августу прошле године када..

објављено 11.4.24. 09.27

Салимова постигла реми на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова је у петом колу Турнира кандидата за изазивача светског првака у Торонту изједначила са бившом светском шампионком Тан Џонгји из Кине. Црним фигурама 20-годишња Бугарка врло мирно је одиграла меч против водеће у прелиминарном пласману и..