Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Пољак повео на Међународном бициклистичком обиласку Бугарске

Фотографија: tourofbulgaria.com

Пољак Алан Банашек (Mazowsze Serce Polski) освојио је прву етапу на 67. Међународном бициклистичком обиласку Бугарске. Ово је прва професионална победа 22. годишњег такмичара. Банашек је узео жуту мајицу из Француза Пјера Барбија (Nippo Delko One Provence) након етапе од Софије до Пазарџика, победивши свог сународњака Патрика Стоша (Voster). Трећи је постао Британац Рис Вуд (Holdsworth-Zappi). Победник је завршио са време 2 сата и 48 минута и просечном брзином преко 45 км на сат. Утрка се враћа након двогодишњег одсуства из међународног календара.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Григор Димитров мечом против Александра Ковачевића почиње учешће на Ролан Гаросу

Григор Димитров ће се у свом првом мечу на Ролан Гаросу суочити са Американцем српског порекла Александром Ковачевићем. Бугарски тенисер је 10. носилац у жребу другог овогодишњег грен слем турнира, који почиње данас у Паризу. Ако буде успешан, могао би..

објављено 26.5.24. 08.50
Дара Малинова (лево) и Магдалена Валкова

Јуниорке освојиле прве медаље на Европском првенству у ритмичкој гимнастици

Дара Малинова и Магдалена Валкова освојиле су прве медаље за Бугарску на Европском првенству у ритмичкој гимнастици у Будимпешти. Малинова се окитила сребром у категорији јуниорки са 29.600 бодова. Злато је освојила Румунка Амалија Лика са 30.950 поена,..

објављено 24.5.24. 09.39

У Бугарској се одржава Светски куп у препонском јахању

Коњичка база „Фригопан“, у селу Царацово код Пловдива, од данас до недеље (26. маја) домаћин је Светског купа у препонском јахању , квалификационог турнира за Олимпијске игре у Паризу, са укупним наградним фондом. од 100.000 лева. Финални дан..