Подкаст на српском

Бугарска на Светском првенству у параатлетици у Јапану

Параатлетска репрезентација Бугарске учествује на Светском првенству у параатлетици Кобе 2024, Јапан, које је отворено данас, а трајаће до 25. маја 2024. г. Међу бугарским учесницима су Ружди Ружди, Христијан Стојанов и Фатме Исмаил. Они су..

објављено 17.5.24. 13.51

Петар Стојчев препливао канал Молокаи за мање од 19 сати

Бугарски пливач на отвореним водама Петар Стојчев листи морских простанстава која је препливао додао je и канал Молокаи на Хавајима. На свом Фејсбук профилу он је написао: „Од мрака до мрака! Преливао сам најтежи и најдужи мореуз из серије великих..

објављено 16.5.24. 10.35
Карлос Насар

Бугарски дизачи тегова на Олимпијским играма у Паризу

Бугарски дизачи тегова учествоваће на Олимпијским играма у Паризу, пошто је Министарство омладине и спорта пронашло начин за њихово финансирање, постало је јасно из саопштења ресорног министарства. Учешће Карлоса Насара, Божидара Андреева и Ивана..

објављено 15.5.24. 13.08

Иранка Кимија Ализаде донела Бугарској европску титулу у теквондоу

Кимија Ализаде, олимпијска теквондо звезда рођена у Ирану, донела је европску титулу Бугарској на свом првом такмичењу под бугарском заставом. Недавно натурализована држављанка Бугарске из Ирана, освојила је злато у категорији до 62 килограма на..

објављено 13.5.24. 16.16

Одличан старт Григора Димитрова на Матерс турниру у Риму

Најуспешнији бугарски тенисер Григор Димитров почео је учешће на Мастерс турниру у Риму победом над Јапанцем Јошихито Нишиоком резултатом 7:5, 6:4 након меча који је трајао 1 сат и 39 минута. Противник Димитрову у трећем колу биће квалификант..

објављено 10.5.24. 16.56

У недељу више од 1.200 учесника на маратону у Варни

Рекордних више од 1.200 такмичара очекује се на маратону, који ће се у недељу, 12. маја, одржати у Варни. Због великог интересовања, организатори догађаја морали су да припреме додатне стартне бројеве. Учесници могу да бирају између три дистанце:..

објављено 8.5.24. 08.05

Три златне и једна сребрна медаља за Калејн и Николову у финалу Европског купа у Бакуу

На првом Европском купу у ритмичкој гимнастици, који се одржава у Бакуу, бугарске индивидуалне такмичарке освојиле су четири медаље у финалу на појединачним справама. Борјана Калејн окитила се златом у вежби траком и лоптом,  као и сребром у вежби..

објављено 5.5.24. 12.55
Стилијана Николова

Стилијана Николова освојила Европски куп у Бакуу

Стилијана Николова освојила је златну медаљу у вишебоју на првом Европском купу у ритмичкој гимнастици који се одржава у Бакуу. Борјана Калејн остала је четврта после озбиљних грешака у вежби вијачом. Друго место припало је Италијанки Софији..

објављено 4.5.24. 14.56
Борјана Калејн

Калејн и Николова заузеле друго и треће место у квалификацијама за Европски куп у Бакуу

Борјана Калејн завршила је друга, а Стилијана Николова трећа у квалификацијама за Европски куп у ритмичкој гимнастици у Бакуу. Највише поена постигла је Италијанка Софија Рафаели. Такмичење се по први пут у историји овог спорта одржава по..

објављено 4.5.24. 11.39
Кирил Киров

Кирил Киров у финалу дисциплине ваздушни пиштољ на 10 метара на Светском првенству у Бакуу

Кирил Киров пласирао се у финале дисциплине ваздушни пиштољ на 10 метара за мушкарце на Светском првенству у стрељаштву у Бакуу у Азербејџану, пренела је БТА. Најбољи бугарски стрелац за прошлу годину заузео је пето место у квалификацијама са 582 поена,..