16-годишен дебютира за Берое срещу Етър

Себастиян Вия вкара два гола за Берое срещу Етър

Берое Стара Загора победи Етър Велико Търново с 3:0 в мач от 31-ия кръг на първа футболна лига - последна шестица. Звездата на заралии Себастиан Вия се разписа на два пъти, а едно попадение добави Хавиер Силго. Така Берое събра актив от 36 точки и заема 11-та позиция, а Етър с едва 14 пункта вече официално изпадна от елита. 16-годишният Станислав Йовков направи своя официален дебют за Берое.

Двубоят започна динамично като и двата тима имаха възможности да открият резултата. Берое успя да излезе напред в 32-ата минута. Бившият нападател на Бока Хуниорс Себастиан Вия се разписа от сериозна дистанция с удар по земя, който матира стража на гостите Кристиян Секулич.

В 39-ата минута Себастиан Вия удвои преднината на Берое, след като се възползва от грешка на противника.

В началото на второто полувреме Етър остана с човек по-малко на терена. Горка Ларучеа беше изгонен, след като получи втори жълт картон и респективно червен.

Последваха няколко пропуска за домакините на Вини Трибуле, Енцо Еспиноса и Джани Политино.

В 90-ата минута Берое стигна до класически успех, след като резервата Хавиер Силго завърши с удар в мрежата отлична контраатака.

По публикацията работи: Георги Димитров