Бразилия и Италия завършиха наравно 2:2

Марио Балотели
Снимка: ЕПА / БГНЕС

Отборите на Бразилия и Италия направиха запомнящ се приятелски мач, който се игра в Женева. Двата тима не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно 2:2.

Пред препълнените трибуни на "Стад Дьо Женев" "селесао" успя да поведе с 2:0 през първата част, но в рамките на пет минути, в началото на второто полувреме, тимът на Чезаре Прандели изравни.

Първият гол в мача падна в 33-ата минута и бе дело на Фред, а десет минути по-късно Оскар с лекота направи 2:0. В 52-ата минута Даниеле Де Роси намали, след като засече с крак центриране от корнер, а в 57-ата Марио Балотели реализира фамозен гол за 2:2.

Така Италия, която е съперник на България в квалификациите за Мондиал 2014, за пореден път не успя да запише победа над именития си съперник, като последният успех на "скуадра адзура" над Бразилия датира от 1982-а година.