от 12.00 часа

Осми трипъл-дабъл за Леброн, ЛА Лейкърс би Финикс

Леброн Джеймс (вляво) се бори с Кени Обре.

Леброн Джеймс завърши с 31 точки, 13 борби и 12 асистенции за смия си трипъл-дабъл през сезона, а Антъни Дейвис отбеляза 26 точки и спечели 11 борби при победата на Лос Анджелис Лейкърс със 117:107 срещу Финикс в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

Джеймс бе с двуцифрен актив по точки и асистенции до почивката и Лейкърс стигнаха до трета поредна победа. Сънс опитаха да съкратят пасива си през последната четвъртина и се доближиха на седем точки, което принуди домакините да върнат стартовата петица на игрището. Джеймс успокои феновете на тима от Лос Анджелис с осем точки и в крайна сметка Лейкърс стигнаха до победата. Тя бе 27-а за отбора през редовния сезон и с нея отборът поведе с 3.5 мача на Клипърс в Тихоокеанската дивизия.

Ди Джей Огъстин записа личен рекорд за сезона с 25 точки при победата на Орландо със 122:101 срещу Вашингтон. Никола Вучевич завърши с дабъл-дабъл при 20 точки и 12 борби, а Меджик прекратиха серията си от четири поредни загуби като гости в НБА.