Мартин Камбуров наказа Локо (Пд)

Мартин Камбуров (вляво) вече има 235 гола в родния елит

С два гола на Мартин Камбуров Берое победи като гост с 2:0 носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив), в от първата шестица на футболното ни първенство.

Така Камбуров вече има 235 гола в родния елит и е само на 18 попадения от голмайстор номер 1 Петър Жеков.

През този сезон нападателят има 16 попадения.

През първата час домакините от Пловдив бяха по-ентусиазирания тим и създадоха няколко опасности пред Генадий Ганев, като най-чистата позиция бе пред Доминик Малонга, който бе изпуснат от отбраната, но ударът му бе право в ръцете на вратаря.

В 57-ата минута Карлос Охене бе избутан на границата на наказателното поле от Лукас Масуеро и съдията посочи бялата точка.

Зад топката застана Мартин Камбуров и откри резултата.

В 75-ата минута отново ветеранът засече центриране на Александър Цветков и за втори път порази вратата на Локомотив.