Баскетболистките на Монтана с домакинска победа в Адриатическата лига

Снимка: Радио ВИДИН

Отборът на Монтана 2003 победи ЖКК Загреб (Хърватия) с 91:68 (16:14, 19:16, 29:20, 27:18) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в първия си официален мач за новия сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Българският тим вече получи две служебни победи в група „А“ от по 20:0 срещу босненския Плей Оф (Сараево), който се отказа преди началото на турнира, като така Монтана 2003 вече има 6 точки в актива си.

Двата състава започнаха равностойна сблъсъка в зала „Младост“, но до почивката домакините се откъснаха с 5 точки при 35:30. Баскетболистките от Загреб стартираха по-добре второто полувреме и обърнаха до 40:39.

Последва силна серия за Монтана 2003, който бързо си върна водачеството и поведе с 64:50 преди последните 10 минути. До края състезателките, водени от старши треньора Николай Господинов контролираха двубоя и вдигнаха разликата до 25 точки.

Моник Рийд поведе домакините към успеха с 33 точки, 17 борби и 7 асистенции, а Борислава Денчева и Валерия Алексиева добавиха по 13 точки.

За гостите от Хърватия Леа Милетич завърши с 33 точки, 8 борби и 2 асистенции.

В следващия си мач в Адриатическата лига за жени на 26 октомври Монтана 2003 ще гостува на Будучност в Черна гора, а след това на 2 ноември ще приеме сръбския Дуга.

По публикацията работи: Светослав Табаков