Марица (Пловдив) загуби първата си контрола на турнира в Унгария

Снимка: Архив / Снимка: БТА

Волейболният шампион на България при жените Марица (Пловдив) загуби първата си контрола на силния международен турнир "Свети Бенедикт" в унгарската столица Будапеща. "Жълто-сините" отстъпиха с 1:3 (25:27, 25:11, 21:25, 18:25) на словенския шампион Калцит (Камник). Мачът се игра в зала "Людовика Арена".

Първият гейм беше оспорван и завърши при 27:25 за словенките. Марица изигра силен втори гейм, който спечели със сериозна разлика – 25:11. След това обаче Калцит успя да вземе третата част с 25:21 и затвори мача след 25:18 в четвъртата.

За Марица това беше първа проверка от началото на подготовката за новия сезон.

В първия мач за деня на турнира домакините от Свети Бенедикт (Балатонфюред) загубиха с 0:3 (22:25, 20:25, 21:25) от румънския Динамо (Букурещ).

В събота от 17:00 часа Марица играе втория си двубой срещу домакините от Свети Бенедикт.

По публикацията работи: Антони Йорданов