Тимът на Радо Стойчев с победа, Казийски и Николов със загуби в италианската Суперлига

Снимка: legavolley.it

Отборът на Верона воден от треньора Радостин Стойчев победи Таранто с 3:1 гейма, в отделните части  25:22, 25:22, 26:28, 25:16 точки като гост на старта на италианската Суперлига по волейбол. За тима от Верона цял мач игра националът Алекс Грозданов, който се отчете с 6 точки за успеха - 5 от атака и една блокада. Шест точки за Верона реализира и французинът с български корени Аксел Трухчев, който преди няколко месеца стана шампион на България с Нефтохимик 2010.

Новият тим на Матей Казийски - Алианц Милано, започна шампионата с драматично поражение от Модена с 2:3  гейма, в отделните части 19:25, 25:12, 25:21, 24:26, 12:15 точки при гостуването си. Казийски бе титуляр и показа стабилна игра и в петте гейма, като завърши с 12 точки 9 от атака, един аса и две точки на блокада. Най-резултатен в мача бе руснакът Максим Сапожков от Модена с 21 точки, като той е бивш волейболист на Монтана.

Тимът на Александър Николов Чивитанова загуби от Монца у дома с 0:3 гейма, в отделните части  23:25, 21:25, 22:25 точки. Българският посрещач бе титуляр и игра за тима си през целия мач, като бе най-резултатен за Чивитанова с 13 точки - 11 от атака и 2 аса. Той завърши с отличните 65% успеваемост при атака.

По публикацията работи: Кръстина Иванова