Александър Николов и Лубе загубиха Суперкупата на Италия по волейбол

Перуджа спечели Суперкупата на Италия по волейбол
Снимка: legavolley.it

Българският национал Александър Николов и Кучине Лубе Чивитанова допуснаха обрат от два гейма преднина и загубиха с 2:3 (25:22, 25:23, 21:25, 32:34 и 12:15) мача за Суперкупата на Италия по волейбол срещу Перуджа.

Николов, който бе най-резултатен за отбора си на полуфиналите срещу Пиаченца, завърши двубоя с 12 точки. За Кучине Лубе Чивитанова, който спечели трофея за последно през 2014, 22 точки записа Адис Лагумдзия, а Иван Зайцев добави дурги 15.

Лубе спечели първите два гейма, но допусна изравняване и тайбрек след много оспорван четвърти гейм, завършил 32:34. В последната част отборът на 19-годишния български посрещач поведе с 4:2 именно след негова атака, която обаче беше последното успешно офанзивно действие с преднина за Лубе.

Перуджа взе следващите четири разигравания и повече не изпусна преднината си, записвайки победа с крайното 15:12.

За Перуджа, който е носител на трофея от миналата година, с по 21 точки завършиха Леон Уилфредо и Бен Уасим, а Камил Семенюк добави още 20.

По публикацията работи: Кръстина Иванова