ВК Нефтохимик надигра Раковски в отложен мач

Снимка: bgvolleyball.com

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира отлично новата година. Воденият от Атанас Петров тим надигра като домакин Раковски-1964 (Севлиево) с 3:0 (25:23, 25:13, 25:16) в отложен мач от втори кръг, изигран в зала "Младост" в морския град.

Така българският първенец загря за турнира за Купата, който предстои през следващия уикенд - 19-21 януари, в зала "Левски София". В четвъртфинална среща Нефтохимик среща ЦСКА.

Бургазлии са четвърти в таблицата с 22 точки (7 победи, 4 загуби), севлиевци са на последната 12-а позиция (1 победа, 10 загуби).

Най-резултатен бе Иван Раич с 15 точки (2 аса, 2 блокади), 11 точки записа Розалин Пенчев (1 блокада). 10 точки добави Красимир Георгиев (5 блокади). За съперника Боян Христов приключи с 14 точки (1 блокада), 12 точки реализира Калоян Вълчинов (3 аса, 2 блокади).

По публикацията работи: Владислав Стоянов