Байерн вкара осем гола, три от тях са на Кейн

Хари Кейн

Хари Кейн отбеляза хеттрик при убедителната победа на шампиона Байерн Мюнхен с 8:1 над Майнц 05, а освен това "баварците" намалиха разликата от лидера Байер Леверкузен до седем точки.

Кейн, който се присъедини към Байерн за сумата от 100 милиона евро от Тотнъм, стана първият играч, отбелязал поне два пъти в осем различни мача в първия си сезон в Бундеслигата. Той също така изравни рекорда на Уве Зеелер за най-много голове в дебютна кампания в германското първенство, като вече има 30 попадение с екипа на шампионите.

Леон Горецка беше точен на два пъти за успеха, а останалите голове вкараха Томас Мюлер, Джамал Мусиала и Серж Гнабри.

Капитанът на Англия също отбеляза два пъти при победата с 3:0 над Лацио във вторник, която класира Байерн за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Байерн е с 57 точки на второ място в класирането преди домакинския мач на Байер Леверкузен срещу Волфсбург в неделя.

В други съботни мачове Кьолн завърши наравно 3:3 срещу Борусия Мьонхенгладбах в дербито на областта Рур, а 200 фенове бяха задържани от полицията преди двубоя заради различни инциденти.

Кьолн все още изостава в зоната на изпадащите, но има две точки пред Майнц.

РБ Лайпциг спечели срещу последния Дармщат с 2:0 след автогол на Томас Ишъруд и попадението на Кристоф Баумгартнер. Лайпциг е на четвъртото място в подреждането преди мача на Борусия Дортмунд срещу Вердер Бремен по-късно днес.

Аугсбург се изкачи до осмо място след победа над Хайденхайм с 1:0 у дома, благодарение на попадение на защитника Джефри Гоувелюв от корнер.

По публикацията работи: Светослав Табаков