от 09.00 часа

Милан постигна домакински успех срещу Емполи

Милан - Емполи

Отборът на Милан записа домакинска победа с 1:0 срещу Емполи в двубой от 28-ия кръг на футболното първенство на Испания.

В 40-ата минута Кристиан Пулишич вкара гола за "росонерите", които се представиха доста посредствено в двубоя.

Милан е на втора позиция с 59 точки, на 16 зад лидера Интер, а Емполи е 16-и с 25.

Верона записа важен успех с 1:0 при гостуването си на Лече и се изкачи на 13-а позиция

Попадението отбеляза в 17-ата минута Майкъл Фолоруншо. Само шест минути по-късно Даниеле Кифи отсъди дузпа за домакините заради игра с ръка на Джанджакомо Маняни, но след проверка със системата за видеоарбитраж ВАР отмени решението си.

Успехът изкачи с цели пет места Верона, като от зоната на изпадащите отборът стигна до 13-а позиция с 26 точки. Лече пък е 16-и с 25 пункта.

По публикацията работи: Светослав Табаков