Тотнъм разгроми Астън Вила и съкрати на две точки пасива си от четвъртата позиция

Астън Вила - Тотнъм

Тотнъм разгроми с 4:0 Астън Вила в мач от 28-ия кръг на английското първенство по футбол, след като стигна до четири попадения през второто полувреме. С това "шпорите" съкратиха на две точки пасива си от бирмингамци в преследването на последната квота за Шампионската лига.

Тотнъм вкара два бързи гола в началото на второто полувреме, след като Джеймс Мадисън откри резултата с воле в 50-ата минута, а Бренан Джонсън вкара за 2:0 само три по-късно.

Шансовете на домакините да измъкнат нещо от този мач угаснаха в 65-ата минута, когато Джон Макгин бе изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу Дестини Удоджи. Тотнъм пък получи възможност да затвори двубоя и го направи с попадения на Сон Хюн-Мин и Тимо Вернер.

Уест Хем пък измъкна от поражение срещу опашкаря Бърнли с попадение в добавеното време на Дани Ингс - 2:2. Преди него Лукас Пакета заличи първия от двата гола пасив на "чуковете", които допуснаха двете попадения през първото полувреме. Давид Фофана изведе Бърнли напред в 11-ата минута, а след края на редовното време Константинос Мавропанос си вкара автогол.

Брайтън пък надви Нотингам Форест с 1:0 след автогол на Андрю Омобамиделе и се изкачи на осмо място при точка пасив от Уест Хем.

По публикацията работи: Светослав Табаков