Челси надви Нюкасъл в мач с 5 гола

Челси

Челси надви Нюкасъл с 3:2 в последния мач от 28-ия кръг във Висшата лига на Англия. Двата тима изиграха красив мач, който ще се запомни и с ефектните голове в двете врати.

Първият гол бе за домакините от Челси - на Никлас Джаксън в 6-ата минута, а асистенцията бе на Коул Палмър.

Две минути преди почивката Александър Исак възстанови равенството - 1:1.

Последваха силни минути за домакините и в 57-ата минута Палмър, също с красив гол, изведе своя тим напред в резултата.

В 76-ата минута Михайло Мудрик покачи на 3:1 с хубав пробив сред защитниците на "свраките".

Интригата се запази до края, защото в първата минута на добавеното време Джейкъб Мърфи вкара нов страхотен гол в мача и намали на 2:3.

Все пак резултатът се запази, а с успеха Челси събра 39 точки и заема 11-ата позиция. Нюкасъл има точка повече и е на 10-о място.

По публикацията работи: Светослав Табаков