Удинезе си тръгна с трите точки от Рим

Удинезе

Удинезе победи с 2:1 при гостуването си на Лацио от 28-ия кръг на италианското футболно първенство. Срещата се реши в рамките на 4 минути в началото на второто полувреме, когато паднаха и трите гола в двете врати.
Удинезе поведе в 47-ата минута. Хасан Камара отправи удар, който обаче изглеждаше неточен, но Лорецно Лука отклони топката към вратата за 0:1.
Само две минути по-късно резултатът бе изравнен. Матия Дзакани опита центриране отляво и от крака на Лаутаро Джанети топката се озова във вратата на гостите за 1:1.
Гостите от Удине обаче си върнаха преднината в 51-вата минута. Флориан Товен върна към Ойер Сарага, който с удар от границата на наказателното поле успя да отбележи за 1:2.
В добавеното време гостите останаха в намален състав, след като Неуен Перес получи втори жълт и червен картон.
Така Удинезе си тръгна с успех от Рим и с актив от 27 точки излезе на 13-ата позиция в класирането. Лацио пък допусна трета поредна загуба в първенството и остава на 9-ото място с 40 точки.

По публикацията работи: Светослав Табаков