Волейболният Левски изравни серията срещу Нефтохимик след победа в Бургас

Нефтохимик - Левски

Шампионът Нефтохимик 2010 допусна домакинско поражение от Левски София с 2:3 (25:27, 25:17, 25:22, 23:25, 10:15) във втория мач от полуфиналната серия между двата тима в първенството на България по волейбол за мъже. Така „сините“ изравниха на 1-1 успеха резултата в серията, в която се играе до три победи от пет възможни срещи.

Третият двубой от полуфиналната серия предстои на 10 април в София, а четвъртият – на 13 април в Бургас. Ако се стигне до пета среща, тя ще се играе на 16 април в столицата.

Двата състава дадоха тон за целия сблъсък с много оспорван първи гейм, в който домакините водеха с 22:21, но Левски София обърна до 23:22 и в крайна сметка спечели с 27:25.

Последва по-добра втора част за Нефтохимик 2010, който натрупа 4 точки аванс при 14:10 и 19:15, след което стигна до категоричното 25:17.

Бургазлии имаха лес превес в третия гейм, но „сините“ се държаха близо до противника. Домакините дръпнаха с 21:16 и след 25:22 поведоха в резултата.

Гостите се пребориха за успех в четвъртата част и изравняване за 2:2 гейма след като дръпнаха с 22:19 и не изпуснаха водачеството до 25:23 в своя полза.

В решителния пети гейм волейболистите на Левски София поведоха с 11:7 и завършиха уверено двубоя при 15:10.

Венислав Антов бе най-резултатен с 28 точки, а Владимир Гърков се отличи с 21 точки за победата на „сините“.

За Нефтохимик 2010 Розалин Пенчев завърши с 27 точки, а Иван Раич добави 17.

В другия полуфинален плейоф тимът на ЦСКА води с 2-0 победи срещу Дея спорт.

По публикацията работи: Светослав Табаков