Червен картон провали Барселона, велик обрат за ПСЖ

Пари Сен Жермен направи знаменит обрат в реванша с Барселона от 1/4-финалите в Шампионската лига и успя да се добере до 1/2-финалите в турнира. Френският шампион спечели с 4:1 на "Луис Компанис" и така с общ резултат 6:4 намери място на 1/2-финала, след като губеше с 2:3 след първия мач на свой терен.

Срещата започна добре за домакините, които първи поведоха с гол на Рафиня в 12-тата минута, но след това каталунците рухнаха, като първо Роналд Араухо си изкара червен картон в 29-ата минута и това се оказа преломният момент в мача. По-късно домакините останаха и без треньора си Шави Ернандес, който също получи червен картон за невъздържана реакция на тъчлинията в 56-ата минута.

С човек повече пък парижани се развихриха и успяха да стигнат до успеха чрез попадения на Усман Дембеле в 40-ата, Витиня в 54-тата и Килиан Мбапе в 61-вата от дузпа и в 89-ата минута.

По публикацията работи: Владислав Стоянов