Късметът на Атлетико приключи срещу Борусия (Дортмунд)

Борусия (Дортмунд) изигра паметен мач и се класира за полуфиналите в Шампионската лига за първи път след повече от десетилетие. "Жълто-черните" сразиха с 4:2 Атлетико Мадрид в реванша от четвъртфиналите на своя "Сигнал Идуна Парк" и с общ резултат 5:4 продължиха напред.

В спор за място на финала Борусия ще се изправи срещу Пари Сен Жермен, който елиминира Барселона.

Домакините направиха много силно първо полувреме и взеха аванс с попадения на Юлиан Брант (34') и Ян Маатсен (39').

Атлетико отвърна в началото на втората част и изравни след автогол на Матс Хумелс (49') и попадение на Анхел Корея (64').

Последната дума обаче имаха футболистите на Един Терзич. В 71-ата минута Никлас Фюлкруг се разписа за 3:2, а в 74-ата Марсел Забитцер довърши мадридчани.

По публикацията работи: Владислав Стоянов