Гол от дузпа остави Ланс на 6-то място във Франция

Ланс спечели с 1:0 срещу Клермон

Отборът на Ланс се измъчи, но спечели с 1:0 срещу последния във френското първенство Клермон, а след като по-рано Рен отнесе Нант с 3:0 като гост, не позволи на директния си опонент да го доближи в битката за разпределение на местата в евротурнирите.

Първите шест отбора в крайното класиране във френската Лига 1 получават квоти за трите турнира на УЕФА, а Ланс в момента е на 6-ото място с 46 точки. Рен е 7-и с 42 преди неделните мачове от 30-ия кръг.

Флориан Сотока даде преднина на домакините на стадион "Феликс Болеар" още във 2-ата минута след точно изпълнена дузпа. Рекордната покупка на домакините Ели Уахи – който пристигна миналото лято от Монпелие за 35 милиона евро, пропусна три възможности да вкара втори и успокоителен гол за домакините. След пропуските 21-годишният таран с номер 9 загуби ритъма си и в края на мача, когато треньорът го смени, беше изпратен c освирквания от трибуните.

Няколко минути след като откри резултата, Сотока можеше също да удвои, но изстрелът му по земя се спря в страничната греда.

В последните 20 минути на първото полувреме и началните на второто двата отбора сякаш изчакваха удобен момент, за да нанесат решаващ удар, а положения пред двете врати липсваха. В заключителните 10 гостите от Клермон Феран вдигнаха оборотите и изпълниха 6 последователни ъглови удара, опитвайки по този начин да стигнат до точката. Защитата и вратарят Брис Самба обаче се справиха с всичко.