Драма прати Реал (Мадрид) на финал в Шампионската лига

Реал Мадрид - Байерн Мюнхен

Футболистите на Реал (Мадрид) се класираха за финала в Шампионската лига на Европа, след като спечелиха домакинството си срещу Байерн (Мюнхен) с 2:1 в среща-реванш от полуфиналите и с общ резултат 4:3 са краен победител от двойката. Гостите поведоха със страхотен гол на Алфонсо Дейвис в 68-ата минута, след асистенция на Хари Кейн. Три минути по-късно стадион "Сантяго Бернабеу" бе изправен на крака, след като топката влезе в мрежата на Нойер. Попадението не беше зачетено след консултация с ВАР. Главният съдия Симон Марчиняк видя нарушение на Начо срещу Кимих в борбата за позиция в наказателното поле.

В самия край на срещата от резервната скамейка за домакините в игра се появи Хоселу, който се превърна в големия герой за своите. Първо той изравни в 88-ата минута, след огромна грешка на вратаря на Байерн - Нойер, а в добавеното време засече точно центрирана топка от ляво за крайното 2:1.

Във финала на 1 юни на стадион "Уембли" в Лондон, Реал (Мадрид) ще срещне друг германския тим - Борусия (Дортмунд).